Gyomorfekély – ha ezt a szót meghalljuk, gyakorlatilag egy újkori népbetegségről beszélünk. A sok rohanás, a stressz, a folyamatos idegeskedés általában az emberek gyomrára megy.
Amikor azt érezzük, hogy gyomortájékon szúr, éget, kínoz, csavar, feltétlenül menjünk el orvoshoz! A hagyományos természetgyógyászati módszereket is csak és kizárólag akkor használjuk, ha az orvos diagnosztizálta gyomorfekélyünket!
Az orvos által felírt gyógyszert mindenképpen szedjük be! Bármilyen egyéb kezelési módszert csak kiegészítésképpen, a gyógyulási idő felgyorsítása érdekében szedjünk!
Ha még nincsenek komoly tüneteink, de fennáll a veszélye, hogy fekélyt kaphatunk, ezek a módszerek akkor is rendkívül hasznosak!
Most jönnek a házi praktikák kezdődő gyomorfekély esetére:
- A gyomorfekélyt régen nagyon hatékonyan kezelték káposztával. Ha teheted, éhgyomorra préselj ki 1,5-2 dl friss nyers káposzta levét zöldségpréssel és idd meg minden reggel, úgy 2-3 hétig. A gyomor sebeire jótékony hatással van, nyugtatja azt. Ha szereted és meg tudod enni a káposztalevelet, akár salátában, de önmagában is fogyaszthatod akkor, amikor úgy érzed, hogy ég a gyomrod. Káposzta vásárlásánál figyelj rá, hogy friss zöldséget vásárolj, ne legyen összeszáradva! Neked minél több levet kell kipréselned belőle!
- Emellett a nyers burgonya is hasonló hatással van a gyomorra. Ha meg tudod enni, akár hámozás után, mint az almát, harapjad. Ha így nem megy, próbáld meg lereszelve megenni, vagy csak a burgonya levét meginni. Leghatásosabb éhgyomorra ez is. Én akkor is szoktam nyers krumplit enni, ha napközben éreztem a fekély tüneteit. Egy darab, nem összeszáradt burgonya elfogyasztása már megnyugtatta a gyomromat.
- Tudom, elcsépeltnek hangzik, de kerüld a stresszt. Az állandó idegeskedés előbb-utóbb a gyomrodra megy és gyomorfekély, korunk népbetegsége lesz a vége. A stressz sok más betegséget is okoz, erről itt olvashatsz bővebben.
- Ha kezd gyomorfekélyed kialakulni, akkor kerüld az erős, csípős ételeket! Igaz, hogy az indiai konyhában a csípősnek is megvan a maga helye, a magyar konyha is Erős Pistával az igazi. Legalábbis a reklám szerint. De ha épp gyomorfekéllyel küzdesz, akkor az erős, csípős ételek irritálják a gyomrod és csak rosszabb lesz, hidd el.
- Ha csak igyekszel megelőzni a gyomorfekélyt, és a kezdeti tüneteket kezeled, arra jó a ganoderma tartalmú, egészséges kávé mindennapi fogyasztása is! Lúgosítja a szervezetedet, emellett erősíti az immunrendszert, az ellenálló-képességedet!
Mielőtt bármelyik praktikába kezdesz, fontos, hogy tudj róla, hogy VALÓBAN gyomorfekélyed van. Ne csak hidd, hogy valami bajod lehet. Menj el orvoshoz, aki kivizsgálja a betegséged. Ezután már te döntöd el, hogy az orvosi kezelés mellett természetes módszerekkel is kezeled-e magad.
És még egy fontos jótanács: mindig tájékoztasd az orvost, ha rendszeresen gyógyteát iszol. Számos gyógynövény befolyásolja a gyógyszerek hatását.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: