Gluténterápia

Vedd komolyan a komoly betegségeket! Fordulj szakemberhez! Ne járj úgy, mint Danielle!

Nemrég egy fiatal amerikai nő, Danielle Munyan osztotta meg történetét a nagyvilággal egy gluténérzékenyeket tömörítő csoportban:  “Started this journey 14 years ago. They said, go to a dietitian… I was like how hard can it be to go gluten free. I got this. Boy was I wrong! I ate fries from McDonald’s (because I thought they were… Tovább »

Az én történetem – lehet, hogy a Te történeted is!

Gluténérzékeny vagyok. Sokan keresnek meg, hogy most derült ki az állapotuk, vagy a gyerekük állapota. Sokszor kérdezik, hogy hogyan is derültek ki nálam a dolgok. Azt szoktam erre mondani, hogy olvassanak végig mindent alaposan a blogon, mert sok minden kiderül. Többek között az én személyes történetem is.  Mert hogy is kezdődött ez az egész? Több… Tovább »

Van, amikor nem hihetsz a szemednek sem – veszélyek az éttermekben

Múlt héten egy érdekes street food bisztrót mutattam be, a Tökmag vegán bisztrót. Miközben azokat a sorokat írtam és olvasom most vissza, eszembe jutott, hogy milyen üde kivétel ez a hely, sok más helyhez képest.  Korábban már írtam róla, hogy miért nem jók az étlapok. Sajnos, a helyzet azóta sem változott, legalábbis ami az allergénekkel… Tovább »

Faszén – méregtelenítés a népi gyógyászatban egyszerűen

Ha eddig a faszénről csak a grill jutott eszedbe meg a parázson sült szűzérme, akkor itt az ideje, hogy kicsit átértékeld a dolgokat. A magyar népi gyógyászat ismeri és hosszú ideje használja a faszenet. Egy ideje a gyógyszertárakban is lehet kapni fából készült szenet  gyógyászati célra, nemcsak az eddig ismert orvosi aktív szenet.  De miért is… Tovább »

A probiotikumok szerepe a mindennapi táplálkozásban

Ha rendszeresen olvasod a blogomat, akkor egy héttel ezelőtt olvashattál néhány gondolatot a bélbolyhok károsodásának és a vitaminhiánynak az összefüggéseiről. Az írásomat azzal zártam, hogy te magad is sokat tehetsz a bélrendszered érdekében: fogyassz probiotikumokat! De mi is az a probiotikum és miért is kellene azt fogyasztani? A médiából úgy ömlik ránk a probiotikum reklám,… Tovább »

Miért leszel vashiányos, ha bélrendszeri betegséged van? És mit tehetsz ellene?

A címben szándékosan nem gluténérzékenységet írtam, mert egy csomó más betegség is igaz ez az egész. A gluténérzékenységnél jönnek elő leginkább a hiánybetegségek, de számos más betegség, például IBS, Chron-betegség is együtt járhat vitamin- és tápanyaghiánnyal. De kezdjük az egészet az elejéről. Számos bélrendszeri betegség azzal jár, hogy a táplálék felszívódást lehetővé tévő bélbolyhok elkezdenek… Tovább »

Cukorbetegség és gluténérzékenység kapcsolata

Az elmúlt időszakban több internetes publikációt is megosztottak gluténérzékeny társaim a közösségi médiában, mely a cukorbetegség és a gluténérzékenység kapcsolatáról szól. Egyesek azt mondják, hogy a gluténmentes táplálkozás cukorbetegséget okoz, ezért kerüljük az ilyen táplálkozást.  A gluténtartalmú ételek fogyasztását javasoló cikkek nyilvánvalóan nem a gluténérzékenyeknek szólnak, hanem azoknak, akik más betegség miatt, vagy szabad elhatározásukból… Tovább »

Gluténérzékenység korai felismerése

A gluténérzékenység öröklött autoimmun betegség – vagyis inkább én állapotnak szoktam mondani. A gondot az okozza, hogy akkor jön elő a probléma, ha a baba étrendjébe bevezetik a glutént. Amíg anyatejes táplálás van, úgy egyes nézetek szerint kaphat (anyatejjel együtt) glutént a gyermek, de ez nagyon ritka esetben váltja ki a szokványos tüneteket. Akkor mégis… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!